پرسشنامه تحمل پریشانی هیجانی (DTS)

پرسشنامه تحمل پریشانی هیجانی (DTS)

- درپرسشنامه, روانشناسی, علوم تربیتی, مشاوره
1545
0
پرسشنامه

پرسشنامه تحمل پریشانی هیجانی (DTS) با هدف ارزیابی میزان تحمل پریشانی هیجانی از ابعاد مختلف (تحمل، جذب، ارزیابی، تنظیم)

تحمل پریشانی، از سازه‌های معمول برای پژوهش در زمینه بی‌نظمی عاطفی است. تحمل پریشانی را توانایی فرد در تجربه و تحمل حالات هیجانی منفی تعریف کرده‌اند. در حقیقت، تحمل پریشانی یک متغیر تفاوت‌های فردی است که به ظرفیت تجربه و مقاومت در برابر ناراحتی هیجانی اشاره می‌کند. تحمل پریشانی به طور فزاینده‌ای، به عنوان یک ساختار مهم در رشد، بینشی جدید درباره شروع و ابقاء آسیب‌های روانی و همچنین پیشگیری و درمان مشاهده شده است. افراد با تحمل پریشانی پایین در یک تلاش غلط برای مقابله با هیجانات منفی خود درگیر بی‌نظمی رفتاری می‌شوند و با پرداختن به برخی رفتارهای مخرب مانند مصرف مواد در صدد تسکین درد هیجانی خود برمی‌آیند.

پرسشنامه تحمل پریشانی سیمونز و گاهر (DTS) یک شاخص خودسنجی تحمل پریشانی هیجانی است که توسط سیونز و گاهر در سال ۲۰۰۵ ساخته شد. این مقیاس دارای ۱۵ ماده و چهار خرده مقیاس به نام‌های تحمل پریشانی هیجانی، جذب شدن به وسیله هیجانات منفی، برآورد ذهنی پریشانی، و تنظیم تلاش‌ها برای تسکین پریشانی است.

  • تعداد سوال: ۱۵
  • تعداد ابعاد (عوامل): ۴
  • شیوه نمره گذاری و تفسیر نتایج:‌ دارد
  • روایی و پایایی: دارد
  • منبع: دارد
  • نوع فایل: ورد – DOC – DOCX

 

قیمت: فقط ۲۰۰۰ تومان

جهت دانلود پرسشنامه تحمل پریشانی هیجانی برروی دکمه زیر کلیک کنید


خرید و دانلود فایل

نمره گزاری

دارای نمره گذاری کامل پرسشنامه تحمل پریشانی سیمونز و گاهر (DTS) میباشد. در فایل ارائه شده، علاوه بر نمره گذاری هر عبارت، چهار زیرمقیاس نیز قابل محاسبه است که عبارتند از: زیرمقیاس تحمل، زیرمقیاس جذب، زیرمقیاس ارزیابی، و زیرمقیاس تنظیم.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما شاید این را هم دوست داشته باشید

پرسشنامه وسواس فکری – عملی مادزلی

دانلود رایگان پرسشنامه وسواس فکری – عملی مادزلی