کارگاه آموزش درمان شناختی-رفتاری یا CBT

کارگاه آموزش درمان شناختی-رفتاری یا CBT

کارگاه آموزش درمان شناختی-رفتاری یا CBTکارگاه آموزش درمان شناختی-رفتاری یا CBT

کارگاه آموزش درمان شناختی-رفتاری یا CBT باتوضیح کامل و کاربردی این متد درمانی دارای سطح کاملی از آموزش آکادمیک به زبان فارسی می‌باشد.

رفتار درمانی شناختی که به اختصار CBT نیز یاد می‌شود، یک رویکرد روان‌درمانی است، که احساسات ناکارآمد و رفتارها، فرایندها و مضامین شناختی ناسازگارانه را، از طریق شماری از روش‌های سیستماتیک، صریح و هدف‌مدار نشانه می‌گیرد. نام این روش اشاره به رفتار درمانی، شناخت درمانی، و به ترکیبی درمانی از این دو بر اساس اصول پایه و پژوهش‌های رفتاری و شناختی دارد. بسیاری از این درمان‌گران با مشکلاتی از قبیل اضطراب و افسردگی بر اساس مجموعه‌ای از روش‌های شناختی و رفتاری مقابله می‌کنند. این روش اذعان دارد که ممکن است رفتارهایی باشند که از طریق تفکر عقلانی قابل کنترل نباشند. رفتار درمانی شناختی با «تمرکز بر حل مسأله» عهده‌دار حل مشکلات به خصوصی می‌شود، و در این رویکرد درمانگر با «عمل گرایی» تلاش می‌کند با کمک به مراجع در انتخاب استراتژی خاصی برای مواجهه با مشکل به او کمک کند.

سرفصل‌های دوره آموزشی:

 • مصاحبه ساختار یافته و بالینی بر اساس رویکرد شناختی و رفتاری
 • فرمولبندی شناختی رفتاری
 • تکنیکهای کاربردی در درمان اختلالهای هیجانی و سایر اختلالهای وابسته
 • مدیریت بیماران مشکل و اختلالهای شخصیت در رفتاردرمانی شناختی
 • اختتام درمان و پیگیری

 

قیمت: فقط ۹۰۰۰ تومان

جهت دانلود کارگاه آموزش درمان شناختی-رفتاری یا CBT برروی دکمه زیر کلیک کنید


خرید و دانلود فایل

درمان رفتاری شناختی چیست؟
درمان رفتاری شناختی (CBT) بر پایه این تصور کلی که رفتارها و الگوهای فکری منفی متغیر تأثیر بسزائی بر عواطف شخصی دارد قرار گرفته است. CBT به تشخیص تحلیل و تغییر افکار و رفتارها کمک می‌کند، یعنی به تسکین احساس اضطراب و افسردگی کمک می‌کند. چگونه درمان رفتاری شناختی از روشهای درمانی دیگر متمایز است؟
سالها تجربه و تحقیقات بالینی نشان داده‌اند که درمان رفتاری شناختی (CBT) روش درمانی بسیار مؤثری است. این روش بر مداخله‌های ساده ولی مؤثر، البته نه باب روز، و برروشهای اثبات نشده متکی است. CBT بر مبنای روش علمی و قدرت عقل و ایمان شخص استوار است، اعمال، عواطف و افکار منفی آنها را کنترل کرده و تغییر می‌دهد. این روش معمولاً کوتاه مدت و همراه با اقدامی تنظیم شده است.

درمان رفتاری شناختی چیست؟

درمان رفتاری شناختی روشی براساس ایجاد پاسخ توسط اثرات فکری نه فیزیکی است که بوسیله روانشناسان و درمان کننده‌ها جهت کمک به ارتقاء تغییرات قطعی در افراد و کمک به تسکین رنجهای عاطفی و همچنین مطرح ساختن تعداد زیادی از مسائل رفتاری، اجتماعی و فکری استفاده می‌شود. درمانگرهای رفتاری شناختی مشکلات ناشی از تفکر غیرمنطقی شخص، استنباطهای غلط، افکار نابهنجار و یادگیری ناقص را تشخیص داده و درمان می‌کند. این نوع درمان می‌تواند توسط افراد، خانواده‌ها و گروهها هدایت شود. مسائلی چون اضطراب، افسردگی، عصبانیت، شرمندگی، عزت نفس پائین، تطبیق مشکلات، آشفتگی خواب، و فشارها و ضربه‌های روحی گذشته عنوان می‌شوند.

اهداف روش درمان رفتاری شناختی چیست؟
اهداف آن بازسازی کردن افکار، احساسات و باورهای شخص است. چنین بازسازی تغییرات عاطفی و رفتاری را تسهیل می‌کند. در طول درمان توانائیها و مهارتهای تقلیدی سنجیده شده و پیشرفت بهتری خواهد شد.

چه نوع روشهائی در درمان رفتاری شناختی استفاده می‌شود؟
تعدادی از روشهائی که درمانگر استفاده می‌کند شامل موارد زیر است، ولی محدود به آنها نیست.
– مقابله با عقاید غیرمنطقی
– تخفیف تعلیم و تربیت و آموزش
– خودآگاهی دهندگی
– نمایش شناختی
– جلوگیری از فکر
– آموزش مهارتهای ارتباطی
– آموزش مهارتهای مؤکد
– آموزش مهارتهای اجتماعی
– کتاب درمانی
– تکالیف مخصوص خانه

کارگاه آموزش درمان شناختی-رفتاری یا CBT

مدت کارگاه: ۱۵ ساعت

تعداد جلسات: ۱۰ جلسه

سطح کارگاه: عالی

3 Comments

 1. سلام چرا این کارگاه فقط ارزیابی و تشخیص هستش پس چرا تکنیکهای کاربردی در درمان اختلالهای هیجانی و سایر اختلالهای وابسته رو نداره که شما تو سرفصلا زدید؟؟؟؟

  1. با سلام و تشکر از انتخاب شما
   موجود می‌باشد و در قسمتهای میانی و پایانی به این بحث پرداخته شده است.
   این مجموعه کاملترین مجموعه برروی اینترنت می‌باشد.

 2. Pingback: دانلود آموزش CBT - لینک تو لینک

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما شاید این را هم دوست داشته باشید

پرسشنامه وسواس فکری – عملی مادزلی

دانلود رایگان پرسشنامه وسواس فکری – عملی مادزلی