پرسشنامه اعتماد بین شخصی (مردان)

پرسشنامه اعتماد بین شخصی (مردان)

پرسشنامه

پرسشنامه اعتماد بین شخصی (مردان) ، شخص معینی را در نظر بگیرید که اعتماد زیادی به او دارید، کسی که او را با نام “…….” مشخص می کنیم. با استفاده از اعداد زیر مشخص کنید که تا چه حد با هر جمله موافق یا مخالف هستید، توجه داشته باشید که نسخه های ازمون برای مردان و زنان متفاوت است.
۱= کاملا موافق ۲= موافق ۳= تقریبا موافق ۴= اندکی موافق ۵= نه مخالف و نه موافق ۶= اندکی مخالف ۷= تقریبا مخالف ۹= مخالف ۹= کاملا مخالف

  • تعداد سوال: ۲۱
  • شیوه نمره گذاری و تفسیر نتایج:‌ دارد
  • روایی و پایایی: ندارد
  • منبع: دارد
  • نوع فایل: ورد – DOC – DOCX

 

منبع: ژندا، لوئیس. آزمون های شخصیت. ترجمه بشارت و حبیب نژاد. انتشارات آییژ، بهار ۱۳۸۸

قیمت: فقط ۲۰۰۰ تومان

جهت دانلود پرسشنامه اعتماد بین شخصی (مردان) برروی دکمه زیر کلیک کنید


خرید و دانلود فایل

این پرسشنامه دارای ۲۱ سوال بوده و هدف آن ارزیابی اعتماد بین شخصی (مردان) می باشد، که دارای سه مولفه اعتماد کلی، اعتماد عاطفی، قابلیت اعتماد می باشد.

اعتماد يکي از عناصر بنيادين تعامل اجتماعي است که در حل مسايل مربوط به نظم اجتماعي نقشي تعيين کننده دارد. اعتماد پيش شرط عمده و کليدي براي موجوديت هر جامعه اي محسوب مي شود و تسهيل کننده مبادلات در فضاي اجتماعي است. اعتماد بين شخصي در روابط اجتماعي شکل مي گيرد و در طول زمان تقويت مي شود، لذا کم و کيف روابط، ميزان و نحوه تعاملات مي تواند در تقويت و شکل گيري اعتماد موثر باشد. سازوکار پيوندهاي اجتماعي، در شبکه روابط غير رسمي فرد – که به عنوان سرمايه اجتماعي شبکه نام برده مي شود – طي مکانيسمي به افزايش اعتماد اجتماعي منجر مي گردد. لذا ميزان و گستره روابط و تعاملات در شبکه، در ابعاد ساختي (اندازه و ترکيب شبکه)، تعاملي (فراواني تماس، صميميت) و کارکردي (حمايت ها) در ايجاد و تقويت اعتماد تاثيرگذار خواهد بود.

روش نمره گذاری و تفسیر

تنها پرسش هایی که باید امتیاز آنها را معکوس کنید، سوال های ۱ و ۹ در مقیاس مردان است. در مقیاس مردان، پس از معکوس کردن نمره این سوال ها، می توانید نمره ها را در سه ریزمقیاس زیر بدست آورید. اولی اعتماد کلی (OT) است و شامل سوال های ۱ تا ۹ می شود، دومی اعتماد عاطفی (ET) است و شامل سوالات ۱۰ تا ۱۶ می گردد؛ و سومی قابلیت اعتماد (RE) است و سوال های ۱۷ تا ۲۱ را در بر می گیرد.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما شاید این را هم دوست داشته باشید

پرسشنامه وسواس فکری – عملی مادزلی

دانلود رایگان پرسشنامه وسواس فکری – عملی مادزلی