پرسشنامه علایم اعتیاد (علایم هشدار دهنده برای خانواده)

پرسشنامه علایم اعتیاد (علایم هشدار دهنده برای خانواده)

- درپرسشنامه, روانشناسی, علوم تربیتی, مشاوره
405
0
پرسشنامه

پرسشنامه علایم اعتیاد (علایم هشدار دهنده برای خانواده) که هدف آن  بررسی علایم اعتیاد (ارزیابی میزان احتمال اعتیاد فرد) می باشد.

  • تعداد سوال: ۲۰
  • شیوه نمره گذاری و تفسیر نتایج:‌ دارد
  • روایی و پایایی: دارد
  • منبع: دارد
  • نوع فایل: ورد – DOC – DOCX

 

منبع:

اکبری موظف، نامق، (۱۳۹۲)، ساخت و طراحی ابزاری برای ارزیابی علایم ابتلا به اعتیاد، پایان نامه کارشناسی، دانشگاه پیام نور.

قیمت: فقط ۲۰۰۰ تومان

جهت دانلود پرسشنامه علایم اعتیاد (علایم هشدار دهنده برای خانواده) برروی دکمه زیر کلیک کنید


خرید و دانلود فایل

این پرسشنامه دارای ۲۰ سوال بوده و هدف آن بررسی علایم اعتیاد (ارزیابی میزان احتمال اعتیاد فرد) است. طیف پاسخگویی آن از نوع لیکرت است. برای بدست آوردن امتیاز کلی پرسشنامه، مجموع امتیازات همه سوالات را با هم جمع کنید. این امتیاز دامنه ای از ۲۰ تا ۱۰۰ را خواهد داشت. بدیهی است که هر چه این امتیاز بالاتر باشد، احتمال ابتلای شخص مورد نظر به اعتیاد بالاتر است و برعکس.

روایی و پایایی پرسشنامه

در پایان نامه اکبری موظف (۱۳۹۲) جهت روایی صوري پرسشنامه و صحت و سقم سئوالات، پرسشنامه در بین تعدادي از اساتید روانشناسی و جامعه شناسی توزیع شد و پس از اطمینان از نتایج بدست آمده، پرسشنامه در نمونه آماري توزیع شد.همچنین پایائی پرسشنامه یا قابلیت اعتماد آن با استفاده از روش اندازه­گیري آلفاي کرونباخ محاسبه شد. معمولاً دامنه ضریب اعتماد آلفاي کرونباخ از صفر (۰) به معناي عدم پایداري، تا مثبت یک (۱+) به معناي پایائی کامل قرار می­گیرد و هر چه مقدار بدست آمده به عدد مثبت یک نزدیکتر باشد قابلیت اعتماد پرسشنامه بیشتر می­شود. آلفای کرونباخ برای پرسشنامه علایم اعتیاد ۷۰/۰ بدست آمد که بیانگر پایایی خوب این ابزار است.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما شاید این را هم دوست داشته باشید

پرسشنامه وسواس فکری – عملی مادزلی

دانلود رایگان پرسشنامه وسواس فکری – عملی مادزلی