پرسشنامه اندازه گیری محیط آموزشی داندی (DREEM)

پرسشنامه اندازه گیری محیط آموزشی داندی (DREEM)

- درپرسشنامه, روانشناسی, علوم تربیتی, مشاوره
525
0
پرسشنامه

پرسشنامه اندازه گیری محیط آموزشی داندی (DREEM) که هدف آن سنجش کیفیت آموزشی از ابعاد مختلف (ادراک دانشجو از یادگیری، ادراک دانشجو از استاد، ادراک دانشجو از توانایی علمی خود، ادراک دانشجو از جو آموزشی، ادراک دانشجو از شرایط اجتماعی خود) می باشد.

  • تعداد سوال: ۴۸
  • تعداد ابعاد (عوامل): ۵
  • شیوه نمره گذاری و تفسیر نتایج:‌ دارد
  • روایی و پایایی: دارد
  • منبع: دارد
  • نوع فایل: ورد – DOC – DOCX

 

منبع:

فلاح خيری لنگرودی، سيده الهام، بادسار، عليرضا، حسينی، زينب، روحی، ملينا. اعتبار سنجی نسخه فارسی پرسشنامه اندازه گيری محيط آموزشی (DREEM). پژوهش در آموزش علوم پزشكي. ۱۳۹۱; ۴ (۲) :۲۴-۳۳٫

قیمت: فقط ۲۵۰۰ تومان

جهت دانلود پرسشنامه اندازه گیری محیط آموزشی داندی (DREEM) برروی دکمه زیر کلیک کنید


خرید و دانلود فایل

این پرسشنامه دارای ۴۹ سوال بوده و هدف آن سنجش کیفیت آموزشی از ابعاد مختلف (ادراک دانشجو از یادگیری، ادراک دانشجو از استاد، ادراک دانشجو از توانایی علمی خود، ادراک دانشجو از جو آموزشی، ادراک دانشجو از شرایط اجتماعی خود) می باشد.  در طراحي پرسشنامه از طيف پنج گزينه اي ليكرت استفاده شده كه يكي از رايج ترين مقياس هاي اندازه گيره گيري به شمار مي رود.

روایی و پایایی پرسشنامه

در پ‍ژوهش فلاح خیری لنگرودی و همكاران (‌۱۳۹۱) برای محاسبه روایی این پرسشنامه از روش تحلیل عاملی و برای بررسی اعتبار آن از ضریب همبستگی آلفای کرونباخ استفاده شد. نتایج نشان داد که اعتبار تست از طریق آلقای کرونباخ ۹۳۳/۰ بوده است. روایی تست با KMO برابر ۹۱۰/۰ و بارتلت ۳۷/۶۰۹۳۶ که حتی ورای سطح ۰۰۱/۰ = P نیز از لحاظ آماری معنادار است. بنابراین روایی و پایایی این پرسشنامه مورد تایید قرار گرفت.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما شاید این را هم دوست داشته باشید

پرسشنامه وسواس فکری – عملی مادزلی

دانلود رایگان پرسشنامه وسواس فکری – عملی مادزلی