پایان نامه بررسی میزان افسردگی دانش‌آموزان دوره متوسطه

پایان نامه بررسی میزان افسردگی دانش‌آموزان دوره متوسطه

پایان نامه بررسی میزان افسردگی دانش‌آموزان دوره متوسطه

دانلود پایان نامه بررسی میزان افسردگی دانش‌آموزان دوره متوسطه و رابطه آن با موفقیت تحصیلی آنان

چکیده: در پایان نامه بررسی میزان افسردگی دانش‌آموزان دوره متوسطه اختلالات خلقی از جمله عواملی هستند كه بر رفتار و طرز تفكر دانش‌آموزان اثر می‌گذارند. افسردگی یكی از این اختلالات است كه در پی عدم بهداشت روانی در اشخاص به وجود می‌آید و به نوعی حالت رفتاری گفته می‌شود، كه صاحب آن از لحاظ فرو رفتن در خود و بی‌توجهی یا كم توجهی به محیط اطراف از دیگران مشخص می‌گردد كه این پدیده گاه به صورت بیماری مطرح می‌شود و شدت آن می‌تواند تعادل زندگی را به هم بزند و اگر به موقع درمان نشود خطراتی هم‌چون خودكشی را به دنبال خواهد داشت.

كمتر كسی است كه در طول زندگی خود لحظاتی از نگرانی و افسردگی را احساس نكرده باشد. نوجوانان در مرحله‌ای زندگی قرار دارند كه ممكن است به علت بحران‌های متفاوت در معرض هجوم این اختلال عاطفی قرار بگیرند. به منظور شناخت میزان شیوع این اختلال و تأثیر آن بر عملكرد تحصیلی دانش‌آموزان، تحقیقی با عنوان بررسی میزان افسردگی دانش‌آموزان دوره متوسطه منطقه در سال تحصیلی و رابطه آن با وضعیت تحصیلی آنان انجام شد.

جامعه تحقیق شامل دانش‌آموزان دوره متوسطه ۱۷۳۸۹ نفر، (۸۴۳۵ پسر و ۸۹۵۴ دختر) می‌باشد. ابزار جمع‌آوری داده‌ها نیز پرسشنامه تست استاندارد شده بک است كه جهت اجرای آن، تعداد ۱۲۹ دانش‌آموز دختر و ۱۲۱ دانش‌آموز پسر با روش تصادفی طبقه‌ای انتخاب و به صورت حضوری مورد آزمون قرار گرفته و در مرحله‌ بعد با مراجعه به دبیرستان‌های مورد نظر در پایان سال تحصیلی، معدل دانش‌آموزان آزمون شده نیز اخذ گردید.

  • رشته: روانشناسی
  • تعداد صفحات: ۱۳۷ صفحه
  • فصل ۴ : کامل دارد
  • منبع: کامل دارد
  • نوع فایل: Word – قابل ویرایش

قیمت: فقط ۱۵۰۰۰ تومان

جهت دانلود پایان نامه بررسی میزان افسردگی دانش‌آموزان دوره متوسطه و رابطه آن با موفقیت تحصیلی آنان برروی دکمه زیر کلیک کنید


خرید و دانلود فایل

 

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما شاید این را هم دوست داشته باشید

پرسشنامه وسواس فکری – عملی مادزلی

دانلود رایگان پرسشنامه وسواس فکری – عملی مادزلی